دوربین‌های ناسا یک نور درخشان را در آسمان دنبال کرده و آن را به شهاب سنگی نسبت دادند که در اتمسفر می‌سوخت. سقوط گلوله‌ی آتشین در جورجیای آمریکاروز پنج‌شنبه اهالی ایالت جورجیای آمریکا یک گلوله‌ی آتش یا بهتر بگوییم آذرگوی دیدند که از آسمان به زمین می‌افتاد. بعضی از آنها با ناسا تماس گرفتند و این اتفاق عجیب و غریب را گزارش دادند. سازمان فضایی هم این گزارشات را بررسی کرد و آن آذرگوی را به یک شهاب نسبت دادند. ناسا موفق شد از این رخداد ویدیویی ثبت کند. ناسا می‌گوید این شهاب تکه‌ی جداشده‌ای از ی ...

دوربین‌های ناسا یک نور درخشان را در آسمان دنبال کرده و آن را به شهاب سنگی نسبت دادند که در اتمسفر می‌سوخت.

سقوط گلوله‌ی آتشین در جورجیای آمریکا

روز پنج‌شنبه اهالی ایالت جورجیای آمریکا یک گلوله‌ی آتش یا بهتر بگوییم آذرگوی دیدند که از آسمان به زمین می‌افتاد. بعضی از آنها با ناسا تماس گرفتند و این اتفاق عجیب و غریب را گزارش دادند. سازمان فضایی هم این گزارشات را بررسی کرد و آن آذرگوی را به یک شهاب نسبت دادند.ناسا موفق شد از این رخداد ویدیویی ثبت کند. ناسا می‌گوید این شهاب تکه‌ی جداشده‌ای از یک سیارک بود و حداقل ۶۸ کیلوگرم وزن داشت. قطر آن هم تقریبا ۴۱ سانتی‌متر بود. ویدیوی پنج ثانیه‌ای ناسا این آذرگوی را در قسمت پایین صفحه نمایش نشان می‌دهد. درخشش آن قبل از اینکه از میدان دید دوربین بیرون برود، بیشتر می‌شود. این ویدیو با استفاده از دوربین‌های پروژه‌ی All-sky Fireball Network ثبت شده. هدف این دوربین‌ها این است که شهاب‌های درخشان‌تر از سیاره‌ی ناهید را مشاهده کنند.

این جرم با زاویه‌ای شیب‌دار با سرعتی تقریبا معادل ۴۶۶۷۰ کیلومتر بر ساعت سقوط می‌کرد. ناسا این آذرگوی را تا فاصله‌ی ۲۷ کیلومتری از حومه‌های آتلانتا دنبال کرد. این سازمان فضایی می‌گوید ممکن است تکه‌هایی از این جرم به سطح زمین برسد.

دیدن ناگهانی سقوط یک آذرگوی از آسمان کاملا شانسی است و به صبر هم نیاز دارد. اگر شما در طول یک بارش شهابی به تماشای آسمان بنشینید، شانس خودتان را برای دیدن این پدیده افزایش خواهید داد.

733365_310.jpg

سقوط یک آذرگوی از آسمان

733366_772.jpg

سقوط یک آذرگوی از آسمان

منبع: مجله دیجی کالا

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه